Technika EFT – Emotional freedom technique

EFT znamená Techniky emoční svobody. Rovněž se běžně označuje jako „poklepávání“, protože techniky zahrnují jemné poklepávání špičkami prstů na kůži. EFT je forma psychologické akupresury založené na stejných energetických meridiánech, jaké se používají v tradiční akupunktuře k léčbě fyzických a emočních onemocnění po více než 5 000 let, ale bez invazivity jehel.

Místo toho se pouhým poklepáním pomocí prstů zadává kinetická energie do konkrétních meridiánů na hlavě a hrudníku, zatímco přemýšlíte o svém konkrétním problému – ať už jde o traumatizující událost, závislost, bolest atd. – a hlasová pozitivní potvrzení. Tato kombinace klepání na energetické meridiány a vyjadřování pozitivního potvrzení vede k odstranění „zkratu“ – emocionálního bloku – z bioenergetického systému vašeho těla, tím obnovíte rovnováhu své mysli a těla, což je nezbytné pro optimální zdraví a uzdravení fyzických nemocí. Zdroj:  https://eft.mercola.com/

 

EFT se často používá ke změně negativních pocitů, snížení tísnivých a / nebo sebeomezujících myšlenek, ke změně opakovaného nežádoucího chování a je dokonce efektivní pro práci s traumatickými vzpomínkami a jejich řešení. Běžně se také používá k vytváření pozitivních emočních stavů, dosažení požadovaných cílů a dosažení vyšších stavů zdraví, pohody a odolnosti.

Popularita a používání EFT významně vzrostla od jejího založení na konci 90. let. Vědecký výzkum nadále prokazuje svou účinnost pro širokou škálu podmínek, včetně snížení fyzické bolesti, úzkosti, emočního stresu, deprese, PTSD, chutě na jídlo / problémy s hubnutím, fóbie a další. Zdroj:https://www.scienceoftapping.org/category/research/

Několik výzkumných studií dokumentuje účinnost pro:

  • Bolest
  • Úzkost
  • Deprese
  • Chuť na jídlo
  • Trauma a PTSD
  • Špičkový sportovní výkon

 

Během konzultace dochází k uvolnění emočních  bloků, které brání přirozenému toku energie v těle.

Získáte okamžitou úlevu a uvolnění, v mysli a na těle. Získáte větší flexibilitu domnělá omezení zmizí, uvidíte jiné možnosti  a budete mít komplexnější pohled na svět.

Změna je trvalá.

Ve své praxi jsem pomohla řadě klientů, s různými problémy. Pokud máte zájem pro sebe udělat to samé.

Objednejte se.

 

Doporučení 

Máte-li zdravotní problémy, konzultujte prosím vhodnost metody EFT  s ošetřujícím lékařem.  To platí obzvláště u závažných onemocnění, která vyžadují lékařskou péči. Léky bez předchozí konzultace s lékařem nikdy nevysazujte. Metoda EFT není náhradou klasické zdravotní péče, je to doplněk klasické léčby.