Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Znáte světelný kořen?

 

Pěstuji ho již šestým rokem a za ta léta jsem nasbírala určité triky a fígle, které usnadňují jeho pěstování a sklízen

Musím říct, že to byla láska na první pohled:).

Líbí se mi jeho listy, které lze použít do salátů, líbí se mi jejich tvar, který připomíná andělská křídla. Posezení v jeho blízkosti mi přináší vnitřní klid a pohodu.

 

 

 

Již Rudolf Steiner mluví o této rostlině, že je jediná schopna ukládat do sebe světelný éter. Ten bude pro lidi v budoucnu nepostradatelný. Bude stále obtížnější přijímat v dostatečném množství světelný éter prostřednictvím smyslů, proto potřebujeme tuto rostlinu vhodnou k jídlu.

Éter je druh nemateriální prasubstance, z níž vzniklo v průběhu stvoření Země vše materiální.
Světelný kořen je chutná a výživná zelenina. Hlízy obsahují škrob, bílkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponiny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a 31 různých stopových prvků. Zvláštnost světelného kořene však nespočívá jen v hojnosti a měřitelnosti obsažených látek a v jejich vyváženém poměru, nýbrž především v tom, že hlíza obsahuje vysoký a jedinečný potenciál světelného éteru.

A právě éter je ta substance, která nám může pomoci zvýšit naši životní energii a dostat nás rychleji do potřebné rovnováhy.

Úroveň energie, nazývaná Chi, Prána nebo Éter zvyšuje či snižuje naší vitalitu, psychickou a fyzickou kondici.

To, že se naše světelná látková výměna se stále více „ztemňuje“. Naše životní energie klesá.

To je zapříčiněno jednak „moderní“ výživou, jednak stále omezenější schopností člověka přijímat světlo smyslovými orgány.

Světelný kořen coby nosič světelného éteru lze různým způsobem zpracovat. Podle čínské bylinkářské knihy můžeme o jeho působení říci: velmi účinný především na slezinu, plíce, ledviny, harmonizuje hormonální systém, pomáhá ženám při emocionální nerovnováze, při menstruačních bolestech, v klimakteriu, mužům vyživuje esenci semene.

Pro svoji neutrální povahu se doporučuje kořen jíst „často a hodně“ i jako pokrm. Chutná nasládle, podporuje trávení a chuť k jídlu, orgány zavlažuje, přebytek vody v těle odvodňuje, stimuluje endokrinní žlázy, snižuje cukr v krvi a působí obecně jako vysoce účinný prostředek posilňující imunitu. Má schopnost vyrovnávat nedostatky a vyživovat jin. Také výsledky jeho zkrášlovacího působení na kůži a vlasy jsou již dlouho známé: hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy, zpomaluje proces stárnutí.

zdroj: organic-farm.cz

 

Pro ty z vás, kdo by  se o pěstování světelného kořene chtěli dozvědět více nabízím workshop zdarma- koná se v uzavřené skupině na FB – Znám své emoce ( je potřeba se tam přihlásit)

Kdy: Čtvrtek 18. 3. 2021 v 18.00 hodin

 

Pokud máte o pěstování kořene zájem, chcete se dozvědět více. Máte-li zájem o jeho pěstování.

Přihlaste se do skupiny Znám své emoce a přijďte si o pěstování světelného kořene  a jeho vlivu na lidské zdraví popovídat.

P.S.

V případě dotazů pište na můj e.mail – monika.vanova@m101.cz .

Ráda vám poradím.

 

Těším se na vás

 

Monika

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit