Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Živel dřeva esence mládí.

Co to je ten živel dřeva? Proč se o to zajímat?

Nejlépe je pozorovat co se teď na jaře děje. Na zemi se to začíná zelenat, mladé výhonky se rychle derou skrz zem. Tam kde ještě před chvílí bylo pusto a prázdno je najednou živo. A o to tady jde. O tu rychlost, živost a dynamiku. To není ukolébavka. Tohle je kvapík.

 

 

Dřevo je živlem mládí a nových začátků. A taky se tak chová. Nerozvážně si vyrazí, bez omezení, bez nějakých předsudků. Jako malé dítě, které ještě neví, co by se mohlo pokazit. Nemá strach, je zvědavé a hravé, jde mu jen o poznání. Patří k němu zelená barva a kyselá chuť, která osvěžuje.

V tuto dobu, na jaře je dobré naší energii dřeva podpořit. Ten živel dřeva totiž v sobě máme každý.  Ano každý máme v sobě to malé dítě, které si chce hrát a zkoumat a běžet tam, kam se mu zachce. Každý z nás máme tento zdroj energie k dispozici.

A právě v případě, že se cítíme unaveni, může to být známka nějaké nerovnosti, která přirozenému proudění naší „ dřevěné“ energie v těle brání.

Pokud máte ve svém životě nedostatek energie dřeva, projevuje se to nedostatkem motivace, nečinností a nechutí pouštět se do nových věcí.

Lékem na nedostatek živlu dřeva je přidat do svého života věci, které odpovídají energii dřeva. Zelené potraviny, oděvy, zelená dekorace ve formě květin.

Energii dřeva ovšem nepřímo podpoříme i tehdy, když přidáte element vody, která element dřeva živí. Takže zvýšíme příjem tekutin. Optimálně bylinkového čaje na detoxikaci jater a žlučníku.

Přebytek energie dřeva se zase projeví jako pocit hněvu, přetlak energie, podrážděnost a roztěkanost. 

Pro potlačení  energie dřeva je vhodné přidat prvek kovu, jenž dřevo uvádí do rovnováhy. Energie kovu v sobě symbolizuje pořádek a disciplínu. Jiými slovy úklid.

 

A proto takový jarní úklid můžeme považovat také za formu nepřímé terapie.

O úroveň výše je pak už i jen úklid vnitřní. To znamená, že se soustředíme na to co se děje uvnitř nás.

Tenhle vnitřní prostor je to nejcennější co máme. Jaro je dobrý čas na to udělat si inventuru toho co tam ve skutečnosti leží.

 

 

Energie myšlenek může být hravá a svěží, emoce mohou být radostné tak jako strava může být čerstvá a lehká. Všechno lze změnit. To, že si zatím  třeba nevím rady jak, neznamená, že to nejde.

Jaro nám nabízí možnost probuzení.

Kdo nespí, je si více vědom toho, co se v něm a kolem něho děje. 

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Jak si správně přát

Od 24.12 do 6.1.2021 je tu stále čas tajemných vánočních nocí. Je tu stále ta magická doba, čas na zázrak…nenechte se zmást, že je konec.  Pište si a poznamenávejte si náladu,

Číst »»