Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Vztah s matkou a jeho vliv na naše zdraví

Jednoho dne jsme se narodili do rodiny, kde se začal formovat náš vztah s matkou. Jeho kvalita závisela na schopnosti naladění naší matky na naše potřeby. Opakuji naše potřeby ne její!

Náš vztah s ní se vytvářel podle toho, zda nám dokázala vytvořit pevnou bezpečnou základnu nebo taky ne.

Všichni, co jsme zažili vetchou variantu vztahu, bychom se měli pochválit. Poplácat se po ramenou a uvědomit si svoji obrovskou sílu a odvahu. Přežili jsme dobu, kdy jsme byli malí a neschopní se bránit. Nemohli jsme si vybrat jinou rodinu ani jinou mámu.

To, že naše matky mlely z posledního a přebíraly nevědomky vzorec chování generací před ní, to jsme jako děti opravdu nemohli pochopit. Namísto toho jsme její odmítavé a nevstřícné chování brali jako naše selhání, zažívali jsme křivdy, smutek, lítost, žal, bolest, zármutek a taky kýbl vzteku.

Jenže projevy těchto emocí se nevyplácely. Takže, jsme se je naučili potlačovat a cpali jsme je směrem dovnitř.

Občas nás pak bolelo bříško, měli jsme záněty mandlí, ledvin, močového měchýře, uší, očí, jater, kožní problémy a bolesti zubů.

Jenže v roce XY nebyl holistický přístup, tak nám mandle vyřízli, narvali do nás antibiotika, vytrhali zuby a byl klid. Tedy zdánlivý, neboť příčina problému v těle zůstala. A je dobré si připomenout, že potlačování vnitřního volání o pomoc nezastavuje vylučování stresových hormonů.

Čím více se snažíme potlačit a ignorovat varovné signály těla, tím silněji se nás tělo snaží varovat. Třeba migrénou, astmatickým záchvatem, svalovou bolestí, tlakem v žaludku či jinými projevy.

V rámci své praxe jsem při terapiích EFT zažila několik žaludků, refluxů, bolestí hlavy, migrén, jejichž příčina souvisela se špatným vztahem s mámou.

Pokud tedy nemáme nebo jsme neměli dobrý vztah s matkou nebo osobou, která její funkci zastávala, je dost možné, že někde uvnitř nás leží vytěsněná nenávist, odpor, smutek, křivda, lítost , žal a bezmoc, které nás nutí dané osobě neodpustit.

Pravdivé klišé zní:

„Neodpustit někomu je jako pít jed každý den a doufat, že to ovlivní druhého člověka “.

Pokud se s matkou navzájem považujete za nepřátele, vzpomeňte si na to, co řekl Oscar Wilde: „Vždy odpusťte svým nepřátelům. Nic je tolik nerozčiluje.“

Vidíte, vždy existuje dobrý důvod pro odpuštění! Je dobré si uvědomit, že třeba existuje i jiný úhel pohledu na to, proč jsme se narodili do určité rodiny, Co kdyby tam byl i nějaký duchovní rozměr, co kdyby to bylo přesně to prostředí, které nám poskytlo zažít něco důležitého pro náš duchovní vývoj.

Bylo by také dobré navázat na svoji vnitřní sílu a odvahu a uvědomit si, že už nejsme malé děti, že můžeme vystoupit ze zajetých kolejí matky, která to holt jinak neuměla. Na rozdíl od nás.

Neboť my si uvědomujeme, že máme volbu. Můžeme si vytvořit svoji novou cestu. Takovou, která bude vyhovovat naším potřebám.

Navíc když odpustíte, jed z vašich útrob zmizí. Vaše tělo se zbaví zbytečných toxinů a umožní mu to se vrátit zpět do rovnováhy. Vás třeba v souvislosti s tím přejde krkání, nadýmání, žaludeční obtíže a další neduhy:).

Pro většinu maminek práce nikdy nekončí. Nikdy se nepřestanou starat o své děti nebo se o ně starat, bez ohledu na to, jaký s nimi mají vztah, jaký je věk nebo jak daleko žijí. I v duchu po smrti často maminky hlídají své blízké.

Odpuštění je láskyplný dar, který můžete dát sami sobě a i své žijící či nežijící matce či jiné osobě která o vás pečovala.

Pokud vás téma odpuštění zaujalo, můžete se zdarma přihlásit od uzavřené skupiny Znám své emoce. Vím, kdo jsem. Praktikuji EFT.

Tuto neděli 8. 8. 2021 ve 20.00 večer se koná společné ťukání EFT na téma Odpuštění matce.

Účast zdarma.

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se včas.

 

Přeji vám ať je váš vztah s matkou vyrovnaný a čistý.

Monika

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Co nechceš spal aneb jak na to

Rituál je vhodný provádět vhodné v noci, tento pátek 30.4.2021 Jedná se o další z řady pohanských svátků (známý též jako Beltain), dnes známý jako ˇCarodějnice“. Tradice praví, že na tento svátek se

Číst »»