Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Stres, emoce a co s nimi

O rozhovor jsem požádala Veroniku Fílovou, ředitelku MŠ a jeslí PlayWisely v Praze.

Před lety nás propojilo téma emocí, můj přístup ji oslovil a tak nezůstalo u jednoho sezení. Od první návštěvy utekly 3 roky, což je dostatečný čas na zhodnocení výsledku mé práce.

  1. Pamatujete si, co vás ke mně vlastně přivedlo? Dostala jsem se k Vám na doporučení Daniely Hartlové, u které jsem v té době cvičila se synem neurovývojovou terapii. Daniela viděla, že jsem ve složité životní situaci a říkala, že má kamarádku, která dělá NLP a další úžasné techniky, které mi mohou velmi pomoci. A stalo se:)
  2. Jak rychle jste pocítila změnu? Po prvním sezení? Ano, hned po prvním sezení se dostavila obrovská úleva. Cítila jsem se jako bych odhodila ohromný, těžký batoh, který jsem s sebou do té doby vláčela.
  3. Je změna trvalá? Život s sebou přináší stále nové výzvy, situace a s tím související pocity. Myslím, že čím více se svým emocím, pocitům a stínům věnuji, tím hlouběji se dostávám. Někdy se cítím jako cibule, která sloupává další a další slupky, ale tím se dostávám stále více k životní harmonii a vyrovnanosti.
  4. Jaký největší užitek vám moje techniky přinesly? Změnil se vám nějak život? Život se mi za poslední 3 roky změnil zcela radikálně a sílu a odvahu k zásadním změnám jsem v sobě našla také díky technikám EFT, NLP a dalším. Řekla bych, že jsem jiný člověk, ale spoustu věcí si uvědomuji postupně, uvědomění ke mě přichází v určitých vlnách….
  5. Povšiml si někdo jiný změny vašeho chování? Ano, řekla bych že všichni, kdo mě lépe znají. Říkají, že nyní zářím a že působím a vypadám jinak….jistěji, vyrovnaněji, pohodověji…
  6. Působí nějak vaše změna na ostatní, reagují na vás jinak? Když člověk změní svoje chování a přístup, vždy to přinese i změnu v chování lidí okolo. Často stačí vyslovit větu jiným tónem, nebo volit jiná slova…. a když člověk přidá úsměv, tak to dělá hotové zázraky!
  7. Vím, že jste mě doporučila i dalším klientům. Cos jste jim vlastně o mě řekla? Když cítím, že je někdo v mém okolí nešťastný a trápí se minulostí nebo si neví rady s nějakou životní situací, tak Vás, Moniko, doporučuji se slovy, že pomáháte lidem různými technikami odhodit staré zátěže a začít mnohem více vnímat svoje emoce a pracovat s nimi….

Děkuji vám za rozhovor.

Monika Váňová

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Co nechceš spal aneb jak na to

Rituál je vhodný provádět vhodné v noci, tento pátek 30.4.2021 Jedná se o další z řady pohanských svátků (známý též jako Beltain), dnes známý jako ˇCarodějnice“. Tradice praví, že na tento svátek se

Číst »»