Stres, emoce a co s nimi

O rozhovor jsem požádala Veroniku Fílovou, ředitelku MŠ a jeslí PlayWisely v Praze.

Před lety nás propojilo téma emocí, můj přístup ji oslovil a tak nezůstalo u jednoho sezení. Od první návštěvy utekly 3 roky, což je dostatečný čas na zhodnocení výsledku mé práce.

  1. Pamatujete si, co vás ke mně vlastně přivedlo? Dostala jsem se k Vám na doporučení Daniely Hartlové, u které jsem v té době cvičila se synem neurovývojovou terapii. Daniela viděla, že jsem ve složité životní situaci a říkala, že má kamarádku, která dělá NLP a další úžasné techniky, které mi mohou velmi pomoci. A stalo se:)
  2. Jak rychle jste pocítila změnu? Po prvním sezení? Ano, hned po prvním sezení se dostavila obrovská úleva. Cítila jsem se jako bych odhodila ohromný, těžký batoh, který jsem s sebou do té doby vláčela.
  3. Je změna trvalá? Život s sebou přináší stále nové výzvy, situace a s tím související pocity. Myslím, že čím více se svým emocím, pocitům a stínům věnuji, tím hlouběji se dostávám. Někdy se cítím jako cibule, která sloupává další a další slupky, ale tím se dostávám stále více k životní harmonii a vyrovnanosti.
  4. Jaký největší užitek vám moje techniky přinesly? Změnil se vám nějak život? Život se mi za poslední 3 roky změnil zcela radikálně a sílu a odvahu k zásadním změnám jsem v sobě našla také díky technikám EFT, NLP a dalším. Řekla bych, že jsem jiný člověk, ale spoustu věcí si uvědomuji postupně, uvědomění ke mě přichází v určitých vlnách….
  5. Povšiml si někdo jiný změny vašeho chování? Ano, řekla bych že všichni, kdo mě lépe znají. Říkají, že nyní zářím a že působím a vypadám jinak….jistěji, vyrovnaněji, pohodověji…
  6. Působí nějak vaše změna na ostatní, reagují na vás jinak? Když člověk změní svoje chování a přístup, vždy to přinese i změnu v chování lidí okolo. Často stačí vyslovit větu jiným tónem, nebo volit jiná slova…. a když člověk přidá úsměv, tak to dělá hotové zázraky!
  7. Vím, že jste mě doporučila i dalším klientům. Cos jste jim vlastně o mě řekla? Když cítím, že je někdo v mém okolí nešťastný a trápí se minulostí nebo si neví rady s nějakou životní situací, tak Vás, Moniko, doporučuji se slovy, že pomáháte lidem různými technikami odhodit staré zátěže a začít mnohem více vnímat svoje emoce a pracovat s nimi….

Děkuji vám za rozhovor.

Monika Váňová

Mohlo by se vám líbit

Sólo druhých houslí

Rozhovor s Teou Olivovou,  na křtu její nové knihy Sólo druhých houslí, 19. 6. 2019 v Písecké bráně v Praze. MV: Dobrý den Teo, své knížce jste dala zajímavý titul Sólo druhých houslí, co vás

Číst »»

Tabu jménem HEMEROID

Pokud neznáte nikoho, kdo tímto onemocněním trpí tak gratuluji. Pokud znáte tak také, neboť mu můžete sdělit, že existuje cesta jak odstranit příčinu těchto obtíží.   Hemeroidy jsou křečové žíly

Číst »»