Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Přestat si lhát, víte jak na to?

K tomuto článku mě inspiroval včerejší dotaz v mé uzavřené skupině Znám své emoce, vím, kdo jsem. Zněl takto:

Dobrý den, mám dotaz na Moniku. Věta:
Je strašně těžké přestat lhát sám sobě, je přesvědčení/afirmace? A pokud ano, dá se to nějakým způsobem z mozku odebrat?
Děkuji za odpověď

Ano, je to přesvědčení, jedná se dokonce o přesvědčení velmi neprospěšné. Byť se to nezdá a možná to na první dobrou nevypadá, může nás takováto prostá větička srážet na kolena a bránit nám v uzdravení, zlepšení vztahů či finanční prosperity.

A samozřejmě, že nástroje existují. Jedna z možností je například technika emoční svobody zvaná EFT, která toto přesvědčení dokáže uvolnit. Člověk si pak bude moci nalít čistého vínka a přestat si namlouvat, že ta dosavadní kaluž je perfektní nápoj. Jinými slovy přestane si lhát a bude to meteleskum bleskum.

 

Pokud vás to zajímá nebo se vás to týká, přihlaste se k nám do  uzavřené skupiny Znám své emoce, vím, kdo jsem. Můžete se naučit jak na to. P.S. Účast je zdarma.

Řekli byste třeba někdy o sobě na veřejnosti, poslyš, jsem lhář. Já si tak lžu. To by se asi všichni divili co?

Tohle asi nikdo z nás dobrovolně neudělá, ale přestat si lhát je těžké. to tvrdíme o sto šest.

Když se na to podíváte tak tvrzení: přestat lhát si je těžké,  je skoro stejné, jako když řeknete : přestat být Pinocchio je těžké.

Ano, pokud je těžké si přestat lhát, tak to znamená, že jsem prostě Pinocchio, který lže a ještě navíc říká, že má problém přestat.

Možná vás ani nebaví být Pinocchio, jenže vy nevíte, kým byste se namísto Pinocchia stali. A ta nejistota je děsivější než současné lhaní.

A tak raději zůstane Pinocchiem. A aby vás to tolik netrápilo, tak to vyřešíte tak, že se začnete utvrzovat v tom, že změna je těžká. A ani se nenadějete, že se vám to tvrzení dostane pod kůži. Takže ho říkáte a ani o tom nevíte.

 

Co se ale ve skutečnosti děje a jaké to má dopady?

Asi jste slyšeli, že slovo má svoji sílu a že by tedy bylo dobré vážit slova. Pokud tvrdíme něco, co nás omezuje, vytváříme si kolem sebe něco jako pomyslné hradby, přes které není nikam vidět.

Takováto energie neprospěšného názoru nás obklopí a nedovolí nám vidět nic jiného než důkazy, které nás budou utvrzovat v tom, co tvrdíme.

Vždyť je to logické. Předtavte si, že stojíme na svém malém dvorku, kde to není úplně ono. Kolem jsme si vystavěli zeď svého přesvědčení, že s tím nemůžete nic dělat.

Osvěta z venku k nám nedolehne. Naše přesvědčení je jako betonová zeď a potvrzuje nám to, co tvrdíme, tedy to, že je to těžké změnit.

Jenže jsme to my, kdo to tvrdí. Slyšíte TVRDÍ. My to každým opakováním děláme ještě tvrdší!!!

 

A v důsledku toho se staneme zatvrzelými. Flexibilita 0. Máme své tvrzení je to těžké, takže to nejde změnit a tak nemusíme ani nic dělat.
což by bylo fain, kdyby nám to přineslo klid a pohodu.

Jenže namísto toho narůstá vnitřní napětí a nespokojenost a dost možná se to projeví na našem zdraví, financích nebo partnerském vztahu.

Pokud je to váš případ, zbořte tu zeď a přestaňte si nalhávat, že to nejde.

 

 

 

 

 

 

Co kdyby to to šlo ?

Zapojte se k nám do uzavřené skupiny a můžete se naučit jak se zbavit tohoto neprospěšného názoru jednou pro vždy.

 

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Jak rozpoznat bluďas.

Některé věci v životě odsouváme, protože si myslíme, že je to pro nás lepší, to je jasný. Kdybychom si to nemysleli, tak to třeba děláme jinak.  Jenže my si to myslíme

Číst »»

Na jakém schodu sedíš? Kde jsi?

K tomu, abychom našli svůj schod potřebujeme mapu. Tedy návod na to, jak se orientovat. Mapa vědomí je velmi zásadním nástrojem na cestě osobního, duševního a především duchovního růstu.  Vyvinul ji

Číst »»