Co nechceš spal aneb jak na to

Rituál je vhodný provádět vhodné v noci, tento pátek 30.4.2021

Jedná se o další z řady pohanských svátků (známý též jako Beltain), dnes známý jako ˇCarodějnice“.

 

Tradice praví, že na tento svátek se má uhasit starý oheň, udržovaný v centru obydlí a za pomocí křesadla rozdělat nový oheň. Jak víme, je oheň médium, které velice silně čistí.
Skrze dva ohně zapálená blízko sebe se prováděl dobytek, přes oheň se skákalo, do vzduchu se vyhazovaly hořící pochodně nebo březová košťata, kolem ohně se noc protančila a prozpívala a od ohně se do temné a vlahé noci vytráceli k ránu páry, aby rozžehly svůj vnitřní oheň vášně a lásky.
Beltain je čas spojení Rohatého Boha s Paní ze Zelených Lesů, kteří tím zahajují období tepla, jež v létě a na podzim přinese hojnost plodů.
Do této tradice patří též stavění májek – vztyčení zeleného stromu (lingam), který proniká kruhem/věncem (joni), který je na tradiční májce zavěšen.
Jak je z výše uvedeného patrné, jedná se o svátek, který je možná nejvíce spojen se sexualitou, tedy s naším vnitřním ohněm. Asi je většině z nás jasné, že původní tradice Beltain byla pro církev, to co červený hadr pro býka.
Z tohoto důvodu, se ho všemožně snažila potlačit, třeba tím, že začala rozšiřovat představu, že se na kopce (na kterých dříve planuly jasné ohně) slétají čarodějnice.
Ženy se silným vnitřním ohněm, vnitřní sílou, úzkým vztahem s přírodou, překypující vášní a ženskostí byly poté Inkvizicí označeny za čarodějky a jako takové je bylo třeba upálit.

A co třeba raději spálit něco co NÁS blokuje?

Vhodit do ohně na oplátku negativní pocity co NÁS omezují?

Co kdyby navždy shořelo vše, co NÁM brání , aby se nám konečně rozsvítilo!

A mi si dovolili zhmotnit to, počem ve skrytu duše toužíme. jaké by bylo cítit svobodu, spokojenost, hojnost, štěstí a radost?

 

Jak na to?
Zamyslete se a představte si, jaký by byl VÁŠ život, kdybyste se mohli cítit tak, jak VY SAMI chcete.
Představte si, jaké by to bylo prožívat věci přesně tak, jak VY SI PŘEJETE (popusťte uzdu své fantazii).
Poté si sepište veškeré pocity/emoce, které vám v tom brání.
Příklad: žárlivost, vztek, zlost, stud, vina, strach, panika, alergie, fóbie…cokoliv, co kdyby nebylo nebo neexistovalo, tak by váš život byl lepší a radostnější.
Samozřejmě, že se to musí týkat jen Vás (ne, že si přejete, aby tchýni přejel vlak to opravdu není správně pochopeno. Můžete si ale přát, aby zmizel negativní pocit/ emoce, který v souvislosti s ní máte (pocit na zvracení, když vidím tchýni, tíseň, zlost, panika atd.).
Papírek poté zabalte a vhoďte do ohně. Popřípadě spalte nad plamenem svíčky.
Ať vaše vnitřní ohně září a přináší radost, štěstí a pohodu nejen v ám ale i vaším bližním.

P.S. Pokud vás zajímá jak rychleji přijít na to, kdo ve skutečnosti jste….a jaké ohně ve vás ve skutečnosti planou…můžete se ZDARMA přihlásit do uzavřené skupiny Znám své emoce, vím kdo jsem. ODKAZ: https://www.facebook.com/groups/znamsveemoce

Mohlo by se vám líbit

Tabu jménem HEMEROID

Pokud neznáte nikoho, kdo tímto onemocněním trpí tak gratuluji. Pokud znáte tak také, neboť mu můžete sdělit, že existuje cesta jak odstranit příčinu těchto obtíží.   Hemeroidy jsou křečové žíly

Číst »»

Skrytý poklad – emoce

Do nového roku 2021 jsme všichni vykročili s očekáváním a náručí plnou přání. Je to velký dar mít možnost si přát. Tolik věcí se můžeme díky tomu naučit. Tolik věcí můžeme ocenit.

Číst »»