Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Jsem zoufalec a můžou za to oni

Aneb jak to změnit.

Apatie má podle D. R. Hawkinse kalibrační úroveň 50: Tato energie se vyznačuje beznadějí, jako by byla mrtvá, odtahuje se od ostatních, je tu pocit „Prostě už nemůžu“ a „¨Co na tom záleží?“ Běžná je i chudoba.

Tato úroveň se vyznačuje zanedbáváním, lhostejností, chudobou a v těžších stupních, zoufalstvím a beznadějí. Svět a budoucnost vypadají bezútěšně a zármutek je tématem života.

Apatie je často základem pro pasivitu a sebe odsuzování, což má za následek nízkou sebeúctu. Pocit bezcennosti posiluje negativní sociální postoje a chování, které vedou k chudobě a nízké kvalitě života.

Beznaděj vede k dalšímu poklesu, který je pak použit k racionalizaci, aby si člověk „zachoval tvář“. Podstatou je, že je odmítnuta odpovědnost a je nahrazena chronickou mentalitou oběti, která se snaží vyhnout skutečným problémům a promítá je na vnější svět, který je pak pohodlně označen za viníka a za příčinu.

Ve smyslu může za to: „stát, vláda, rodina, přítel, nepřítel, děti, on, ona, ono…atd. “Jinými slovy, za to jak mi je, může realita venku …na to já nemám žádný vliv a tak to je …a s tím já nic neudělám.

Apatický stav signalizuje poruchu, která vede k uchýlení se k výmluvám. To může také vést k hypochondrii, chronické invaliditě a k sebestředné osobnosti, která je pasivní, nefunkční, a vězí v závislých vztazích.

Podstatou této poruchy je neschopnost nebo odmítnutí přijmout osobní odpovědnost, což má za následek vinu, stud. A to jsou další energetická závaží, která nás strhávají ještě níže. Takže se pak člověk může cítit zoufale, zažívat pocit beznaděje a navíc se cítit vinen, že s tím nic nedělá, za což se může vnitřně stydět.

EGO se raduje, neboť má svůj koláč negativních dobrot.  A jak roste, dokáže nás přesvědčit, třeba o tom, že říci si o pomoc je výraz slabosti, že se nedá nic dělat, že nic nemám smysl, že deprese a možná i sebevražda je nejlepší řešení.

EGO naše negativní pocity potřebuje pro svoji existenci. Odděluje, rozděluje, vyčleňuje nás od ostatních. To není svobodné tvoření, to je boření. To je zoufalství, apatie a bezmoc.

Je to stav, kdy jsme bez moci, kterou nám záludnými způsoby vzalo EGO.

Je dobré vědět, že získat svoji moc zpět lze a to kdykoliv. Změnit svůj pohled na svět, způsob myšlení, názory a přesvědčení je možné v jakémkoliv věku. Technik, na rozproudění životní energie a zvýšení úrovně vědomí, je spousta. Každému vyhovuje něco jiného. Já pracuji s energetickou medicínou zejména s EFT a NLP.

Výsledkem je uvolnění, vnitřní klid a skutečná svoboda. Prostě tvoření, harmonie a pocit FLOW.

V případě, že vás ego pustí, přidejte se k nám tuto neděli 29. 8. 2021 ve 20.00, kdy se tématu Zoufalství věnujeme na společné terapii EFT v uzavřené skupině Znám své emoce. Vím, kdo jsem. Praktikuji EFT.

Účast je ZDARMA.

Přihlaste se včas do skupiny. 

 

Vnitřnímu klidu a tvoření ZDAR!

Těším se na vás

Monika

P.S.

Lidé pociťují beznaděj, když jsou přesvědčeni, že nedokážou vyřešit nebo změnit složitou situaci. Když někdo cítí beznaděj, obvykle má pocit, že neexistuje jiná možnost než vzdát se. Nevidí způsob, jak se dostat ze svého zoufalství, a uvízne ve stavu bezútěšnosti a omezení.

Na fyzické úrovni se energie beznaděje způsobuje mrtvici, skoliózu, nervové zhroucení, narkolepsii, svalovou dystrofii, spalničky, duševní poruchu, pásový opar, pocit nafouknutí, agorafobie, průjem, rakovinu prostaty a problémy se spánkem.

Inspirace : Dr. David R. Hawkins, Ph.D. Vzestup po úrovních vědomá, Inna Segal Tajná řeč vašeho těla

 

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Stres, emoce a co s nimi

O rozhovor jsem požádala Veroniku Fílovou, ředitelku MŠ a jeslí PlayWisely v Praze. Před lety nás propojilo téma emocí, můj přístup ji oslovil a tak nezůstalo u jednoho sezení. Od první návštěvy utekly 3

Číst »»