Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Jak využít pálení čarodějnic jako příležitost k osobní reflexi a transformaci

V úterý 30. dubna proběhne filipojakubská noc označovaná také jako pálení čarodějnic.

Tento pohanský svátek v sobě nese moudrost našich předků a mnohé se vytratilo. Jisté je jedno, jedná se o noc, která nám může pomoci se připravit na nové záležitosti a vyčistit si mysl od minulých záležitostí.

Pokud tedy chcete udělat seznam věcí, které chcete vyřadit ze svého života nebo si něco přejete v životě změnit, můžete postupovat následovně:
Připravte si tužku a papír. Najděte si klidné místo, kde se budete moci soustředit a být sami se sebou.

Přemýšlejte o minulosti: Zamyslete se nad událostmi, vztahy nebo návyky, které cítíte, že vám už neposloužily, a chcete je opustit.

 

Napište na papír všechny věci, které chcete opustit nebo změnit. Můžete psát volně heslovitě. (Např. strach, vztek, nenávist, pocit méněcennosti, nedůvěru, bolest kolene, bolest žaludku, to že jsem odpojená od svého těla, necítím, nevnímám, mám strach se propojit se svým tělem. Nebo můžete být podrobnější, např. nesnáším se, když křičím na děti, mám strach, když mám jít do konfliktu, neumím si určit hranice, neumím říkat ne, podceňuji se.

 

Na seznam můžete napsat vše, co vás trápí a bez čeho by se vám žilo lépe.

Po dokončení seznamu si ho přečtěte nahlas. Tímto způsobem zvědomujete a přijímáte vše, co jste dali na papír. Přijmutí je důležitou součástí puštění. Pokud něco nepřijmu, nemám to pod kontrolou. Až ten papír budete držet v ruce, tak si všimněte, že pokud byste ho nepřijali, tak byste ho taky nemohli držet a tím pádem ani strčit do ohně. Pokud ho držíte je to vaše volba, co s ním uděláte.

A pokud se ho rozhodnete spálit tak sami sobě dáváte svobodu. Pálíte a zbavujete se konkrétních věcí, které jste napsali. Tím symbolicky vytváříte volné místo, prostor, pro nové věci. Které jsou připravené, ale nemohly se manifestovat, protože tam bylo plno. Na místo, kde už někdo sedí, si prostě nikdo druhý už sednou nemůže.

30.dubna můžete symbolicky spálit tento seznam jako rituál pro odstranění minulosti a přijetí nových začátků.
Buďte však opatrní, abyste to udělali v bezpečném prostředí.

Nemáte-li  ohniště nevadí, stačí i svíčka či plynový sporák.

Tak ať vám to pálí!

 

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Tabu jménem HEMEROID

Pokud neznáte nikoho, kdo tímto onemocněním trpí tak gratuluji. Pokud znáte tak také, neboť mu můžete sdělit, že existuje cesta jak odstranit příčinu těchto obtíží.   Hemeroidy jsou křečové žíly

Číst »»

Stres, emoce a co s nimi

O rozhovor jsem požádala Veroniku Fílovou, ředitelku MŠ a jeslí PlayWisely v Praze. Před lety nás propojilo téma emocí, můj přístup ji oslovil a tak nezůstalo u jednoho sezení. Od první návštěvy utekly 3

Číst »»