Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Jak si pohlídat plnou nádrž a přestat se přehlížet

Co se všechno musí stát, aby mě konečně napadlo se zamyslet, zda se náhodou zbytečně nepřepínám.

Vodorovná poloha

Nešlo to po dobrém…dobrá, tak zatímco je teď venku krásně, já ležím v posteli a srkám pokorně čaj.
A najednou mi dochází rozdíl mezi schopnostmi a možnostmi.

Auto a benzín

Takže asi takhle – jedu autem za nějakou povinností, něco jsem slíbila, někde můžu ukázat, jak jsem schopná. Abych toho stihla víc, sešlápnu plyn a občas to vezmu zkratkou. Co na tom, že jsou tam výmoly. Při tom nadšení se ale zapomenu podívat na stav benzínu. Benzín v nádrži, tušíte správně, to jsou naše možnosti. A došel.

Co dělat?

Přemýšlím, jak se z dané situace poučit. Jak dokázat včas odhadnout své možnosti? Jak přestat přehlížet sama sebe? Začínám tušit, že to nebude jen tak, mám dokonce pocit, že jsem odhalila sebe sabotáž.

Hlídej si benzín

Pokud i vy zažíváte něco podobného, mohl by vám přijít vhod můj tip na to, jak se vymotat z bludného kruhu a přestat se přehlížet.
Pro toho, kdo zatím techniku EFT nezná, mám alespoň radu – koukejte často na ukazatel nádrže benzinu a hlídejte si, ať vám zbude i na cestu domů!

Pozornost sobě

Pro ty, co již techniku EFT ovládají, přikládám následující návod:
1. A Karate bod:
I přestože nevím, jak odhadnout moje možnosti a často se přetahuji a snažím se sobě a celému okolí dokázat své schopnosti, si volím možnost, že dokážu své možnosti odhadnout.
2. A Všechny body EFT : Co kdybych to dokázal/a…
1. B Karate bod:
I přestože nevím, jak se přestat přehlížet, jak přestat přehlížet své dané možnosti, si volím možnost vědět. Co kdybych dokázal/a šetřit své síly a věnovat pozornost sobě a svým současným možnostem.
2. B Všechny body EFT : co kdybych dokázala šetřit své síly a věnovat pozornost sobě a svým současným možnostem.

Závěrem přikládám přání, ať vaše schopnosti jdou ruku v ruce s vašimi možnostmi.
To vám přeji já, Monika Váňová

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Sourozenec. A je to tady!

Jsem starší sourozenec a nedávno mi došlo, kde možná “soudruzi z NDR“ udělali chybu. Dalo by se říci, že příchod nového člena rodiny je opravdu požehnaná věc, radost a štěstí. Kdo by však

Číst »»

Vina a její vliv na zdraví

Pocit viny, běžně používaný v naší společnosti k manipulaci a trestání, se projevuje různými formami, jako jsou výčitka, sebeobviňování, masochismus, a celá škála symptomů pocitů oběti. Podvědomý pocit viny má za následek psychosomatická onemocnění,

Číst »»