Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Co třeba spálit to, co nám brání mít svůj vnitřní oheň, hojnost, štěstí a radost?

 

Zejména vhodné pro den, když jsou „Čarodějnice“ případně „Valpuržinu noc.

Jak známo jedná se o další z řady pohanských svátků (známý též jako Beltain), který připadá na noc z 30. dubna na 1. květen

Tradice praví, že na tento svátek se má uhasit starý oheň, udržovaný v centru obydlí a za pomocí křesadla rozdělat nový oheň. Jak víme, je oheň médium, které velice silně čistí.

Skrze dva ohně zapálená blízko sebe se prováděl dobytek, přes oheň se skákalo, do vzduchu se vyhazovaly hořící pochodně nebo březová košťata, kolem ohně se noc protančila a prozpívala a od ohně se do temné a vlahé noci vytráceli k ránu páry, aby rozžehly svůj vnitřní oheň vášně a lásky.

Beltain je čas spojení Rohatého Boha s Paní ze Zelených Lesů, kteří tím zahajují období tepla, jež v létě a na podzim přinese hojnost plodů.

Do této tradice patří též stavění májek – vztyčení zeleného stromu (lingam), který proniká kruhem/věncem (joni), který je na tradiční májce zavěšen.

Jak je z výše uvedeného patrné, jedná se o svátek, který je možná nejvíce spojen se sexualitou, tedy s naším vnitřním ohněm. Asi je většině z nás jasné, že původní tradice Beltain byla pro církev, to co červený hadr pro býka.

Z tohoto důvodu, se ho všemožně snažila potlačit, třeba tím, že začala rozšiřovat představu, že se na kopce (na kterých dříve planuly jasné ohně) slétají čarodějnice.

Ženy se silným vnitřním ohněm, vnitřní sílou, úzkým vztahem s přírodou, překypující vášní a ženskostí byly poté Inkvizicí označeny za čarodějky a jako takové je bylo třeba upálit.

 

A co třeba raději spálit něco co NÁS blokuje? Vhodit do ohně na oplátku negativní pocity co NÁS omezují?

Co kdyby navždy shořelo vše, co NÁM brání mít svůj vnitřní oheň, svobodu, spokojenost, hojnost, štěstí a radost?

 

Jak na to?

Zamyslete se a představte si, jaký by byl VÁŠ život, kdybyste se mohli cítit tak, jak VY SAMI chcete. (Bez jakýchkoliv ohledů na druhé).

Představte si, jaké by to bylo prožívat věci přesně tak, jak VY SI PŘEJETE (popusťte uzdu své fantazii).

Poté si sepište veškeré pocity/emoce, které vám v tom brání.

Příklad: žárlivost, vztek, zlost, stud, vina, strach, panika, alergie, fóbie…cokoliv, co kdyby nebylo nebo neexistovalo, tak by váš život byl lepší a radostnější.

Samozřejmě, že se to musí týkat jen Vás (ne, že si přejete, aby tchýni přejel vlak to opravdu není správně pochopeno. Můžete si ale přát, aby zmizel negativní pocit/ emoce, který v souvislosti s ní máte (pocit na zvracení, když vidím tchýni, tíseň, zlost, panika atd.).

 

Papírek poté zabalte a vhoďte do ohně.  Popřípadě spalte nad plamenem svíčky.

P.S.

Možno provádět i mimo sváteční noc BeltainJ

 

Ať vaše vnitřní ohně září a přináší radost, štěstí a pohodu nejen vám ale i vaším bližním.

 

To Vám přeji já.

 

Monika Váňová

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Dušičky, osvoboďte se.

„Skutečné spojení se světem zemřelých je pro vývoj světa důležitější, než nějaké parlamentní rozhodnutí “.  Antroposofický pohled. Význam spojení se světem předků byl kdysi dávno lidem dobře znám. To bylo

Číst »»