Monika Váňová

kouč a praktik EFT

Co to je technika EFT a jak funguje.

EFT, neboli Technika emoční svobody, je inovativní metodou spojující tělo a mysl. Tato technika pracuje s emocemi i kognitivní složkou a využívá poklepání na specifické body těla. Jednou z hlavních výhod EFT je její časová a finanční nenáročnost. Klinické studie naznačují, že 6-8 sezení může být dostatečné k odstranění konkrétních problémů, což je efektivnější v porovnání s klasickými terapeutickými postupy, které trvají mnohem déle.

EFT spojuje akupresuru a psychologii pro dosažení emocionálního uvolnění. Tato metoda využívá ťukání na specifické body spojené s energetickými toky v těle. Při procesu ťukání se koncentrujeme na určitý problém nebo situaci a provádíme ťukání na těchto bodech, čímž pomáháme uvolnit blokace v energetickém systému těla a snižovat intenzitu emocí jako je úzkost.

EFT nejen uvolňuje blokace, ale může také změnit náš pohled na problém, což může vést k trvalému řešení. Tato technika se využívá k léčbě různorodých emocionálních obtíží a může se provádět jak osobně, tak i online.

Jaký je princip fungování EFT?
Tato technika ovlivňuje části mozku jako amygdalu a hipokampus, zároveň zlepšuje nervus vagus a snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Výzkumy naznačují, že EFT může regulovat geny spojené se stresovou reakcí, zlepšit imunitní funkce a dokonce zvýšit neuroplasticitu mozku.

 

Vědecký výzkum účinnosti EFT provádí například doktorka Peta Stapletonová, klinický a zdravotní psycholog, či Dr. Dawson Church, který prokázal účinnost EFT i u válečných veteránů trpících PTSD. Nové studie dokonce ukázaly, že EFT může ovlivňovat geny, zlepšovat spojení mezi neurony a zvyšovat plodnost žen.

Je fascinující sledovat vědecké poznatky potvrzující účinky EFT. Churchova kniha „Realita zhmotnělá myslí“, kterou předmluvou podpořil Joe Dispenza, nabízí pohled na to, jak vnitřní změny mohou ovlivnit vnější realitu. Tyto poznatky potvrzují i zkušenosti z terapeutických sezení, kdy změna uvnitř jedince může skutečně proměnit vnější realitu.

 

TIP NA ZÁVĚR: 

Pokud se chcete s technikou EFT blíže seznámit a naučit se základy, přihlašte se na workshop základy EFT v praxi. Počet míst je omezen.

Vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, co už „ťukají“ a chtějí si osvěžit postup.

 

Workshop základy EFT v praxi
3.2. 2024 sobota, 14.00 -17.00
osobní  setkání Praha

Cena 1500,- Kč

Počet účastníků omezen

Přihlaste se včas na tel: 774 208 101

 

 

 

 

Sdílet článek >>>

Facebook

Mohlo by se vám líbit

Co to je technika EFT a jak funguje.

EFT, neboli Technika emoční svobody, je inovativní metodou spojující tělo a mysl. Tato technika pracuje s emocemi i kognitivní složkou a využívá poklepání na specifické body těla. Jednou z hlavních výhod EFT je její časová

Číst »»