Monika Váňová

kouč a praktik EFT

poradna

Nejčastější dotazy

Účinnost EFT je ověřena i řadou vědeckých studií, které se svým týmem vypracovala například psycholožka Dr. Peta Stapleton.

Tato průkopnice EFT v akademických kruzích, metodu EFT zařadila do své psychologické praxe. Také provedla řadu vysoce náročných vědeckých studií. 

Její výzkumy potvrzují, že aktivace meridiánových bodů, ke které při práci s EFT dochází, ovlivňuje amygdalu (stresové centrum v mozku) a hippocampus (centrum paměti).

EFT – revoluční nástroj úlevy od stresu P.Stapleton TEDx talks

Vědecká studie o EFT z roku 2019

Ve zkratce se tam dozvíte, že po aplikaci metody EFT

  • se stresový hormon kortizol snížil o 37%,
  • imunitní systém se navýšil o 113%,
  • bolest se snížila o 57%,
  • deprese se snížila o 35% atd.

Ano , studie prováděl Dr. Dawson Church a technikou EFT pomohl válečným veteránům.

EFT- a úleva od PTSD postraumatický stres

Jedno sezení trvá hodinu nebo hodinu a půl. Za tuto dobu se stihne vyřešit jeden nebo dva aspekty problému. Je dobré vědět, že jeden problém např. fobie, strach z výšek, psychosomatický problém ( může však být cokoliv) má maximálně 4 aspekty.

Z toho vyplývá, že jeden problém je vyřešen během 1-4 sezení.

Představte si stůl a 4 nohy. Deska je problém a nohy aspekty.Uřízněte nohy a deska spadne. Zaleží však na síle a kvalitě dané nohy a také té desky. A také kde přesně ta noha na té desce je. Je potřeba najít ten nejsilnější aspekt (nohu) a pokud ji odstraníte ostatní zbylé aspekty (nohy) automaticky spadnou. Proto je dobré si vybrat zkušeného praktika EFT. Stačí vám pak méně sezení.

Pokud dojde k odstranění příčiny, sníží se stresová zátěž, je to jako když z balónu vyhodíte zátěž s pískem. V důsledku toho vyletíte výše a vidíte věci v širších souvislostech, komplexněji.

Vaše mysl je více flexibilní, reagujete pružně, lépe se adaptujete. Roste vaše emoční inteligence a zvyšuje se vaše úroveň vědomí.

Emoční inteligence, schopnost adaptace a komunikace jsou jedny z nejžádanějších kariérních vlastností. A já bych dodala i lidských.

V těle člověka proudí energie. Proudí po drahách, které se nazývají meridiány. Příslušné meridiány vyživují jednotlivé orgány.

Pokud se někde energie zasekne, dochází k nerovnováze. Jednotlivé části těla jsou nedoživeny nebo naopak přetíženy. Jinak řečeno některé orgány jsou oslabeny a některé přetíženy. Tato nerovnováha se projevuje jako onemocnění.

Technika EFT pracuje s odstraněním energetických bloků.

K zablokování energie dochází v důsledku emočního přetížení. Nebo na základě přehnaného myšlení,které nás nenechá v klidu.  
EFT pracuje jak s emocemi tak i s mentálním nastavením. 

Emoce a myšlení se rádi vzájemně podporují!

 

Neváhejte mne kontaktovat.

Připojte se k uzavřené FB skupině

Nenechte si ujít společné online terapie zdarma a řadu dalších výhod.